je neděle, 21. leden
Jsme na facebooku

Kulturní akce

Nejbližší akce
2.2.2018  20:00

Sousedský bál 2018

všechny akce

Naše služby

Nabízíme pronájem prostor:

- dělnického domu
- kina
- galerie města více informací

Plesová sezona

Nejbližší ples
26.1.2018  20:00

Ples OA a SZdŠ

všechny plesy

Pálení čarodějnic 2017

Čas konání:
Místo konání:

Na Palavu se slétly čarodějnice. Jednu upálili

Pálení čarodějnic v rekreační oblasti Palava v Blansku proběhlo jak jinak než poslední dubnovou neděli. Slétly se tu stovky čarodějů a čarodějnic z široka daleka, aby si užily bohatý program plný zábavy. Rozhodly se udělat i něco pro své zdraví a dlouhověkost, a pustily se do šesti disciplín čarodějnické olympiády.

Čarodějný program byl letos obzvláště nabitý. Pro účastníky sletu byla připravena „čaropárty“, během které prokázali, že i nadpřirozené bytosti se umějí skvěle bavit. Předvedly, že zpívání či tanec se skupinou K-Band jsou pro ně hračka, nezalekly se ale ani řady her a soutěží, které pro ně připravila Áňa se svým týmem.

Mimořádně výborných výsledků pak dosáhli malí čarodějové a čarodějnice v rámci čarodějnické olympiády. Na šesti různých stanovištích bojovali mimo jiné o získání zcela nezbytného „leteckého průkazu na koště“.

Hlavním bodem programu však byla přehlídka posledních výkřiků čarodějnické módy s volbou nejkrásnějšího outfitu. A to byl úkol nelehký, kterého se však bravurně zhostila odborná porota. Předsedali jí starosta Ivo Polák a místostarosta Jiří Crha. Krásné ceny si odnesly nejen malé, ale i zkušené a světem protřelé čarodějnice (Děti: 1. Zuzanka Seidlová, Julinka Štěrbová, David Šándor, Dospělí: 1. Radka Fröhaufová, 2. Alena Ryčlová). Na všechny ostatní, kterým se nepodařilo umístit, čekaly drobné dárky a sladkosti.

V šest hodin večer byla zapálena vatra, která symbolicky pohltila jednu nezbednou čarodějnici. Tu, společně s menším ohýnkem, bedlivě sledovali klepačovští hasiči, kteří v rámci odpoledne poučili všechny čaroděje a čarodějnice, že ohně lze nejen zapalovat, nýbrž i hasit.

Pak už nebránilo nic hromadnému opékání špekáčků a zábavě až do rána s kapelou Medium.


Fotogalerie k akci

Copyright 2011 Kulturní středisko města Blanska, všechna práva vyhrazena
Naši významní partneři | Město Blansko | Město Boskovice

Vytvořil Český server s.r.o.
Poskytovatel webhostingu, registrací domén a tvůrce webových prezentací